Uncategorized

Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece marifet aktarımı karınin değil, aynı zamanda düğün karınin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) hasbihâl edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız rastgele biriyle strüktürlabildiği kabilinden üste tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri tarafından strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl ika amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoğu kez programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş açmak karınin sadece nickname (suni kişi) geçirmek ehliyetli olurken kimilarındaysa sohbete mebdelamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence çatlak vecihünü kullanarak sadece alfabelı, alfabelı ve hayaletlü, sesli ve hayaletlü kabilinden tercihe bağlı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı kısaca müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli müdrike mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir öteki popüler chat izlence olan ve internetin söylence yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir