Uncategorized

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faik lisans eğitimini Kıymet Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kuruluş kayranında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye sektöründe bellik organizasyonu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar terbiye sektöründe eş olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En heybetli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası aktif çhileışmalar yürüten KALKO, birgeniş ayak topu, basketbol abdübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yan aldığı önemliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yerı nöbet Türkiye’nin en heybetli özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda yan almaktadır.

KALKO, terbiye kayranında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı birgeniş deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında terbiye kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir