Uncategorized

Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza devamlı giriş yapan ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 tarih önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çaldatmaındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı takip fail yakınlarımızdan kontrol esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere takip ettiği kişileri gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseriya kullanıcı adınızı değişlemtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mahal vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Izlemçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriya Instagram bağlanaksı istediği muhtevain şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir özlük şifrenizi çtemizlemek muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nasıl Mazi Cebinır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen eşhas muhtevain ne günah ki çok lüks teknik bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok lüks dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek gerçekte ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değişlemtirin ve hoppadak arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram aritmetik şifreniz değişlemtiğinde veya kullanıcı adınız değişlemtiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değişlemtirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değişlemtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değişlemtiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” ya da ara sıra “değişlemikliği geçmiş aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız amma ekseriya saldırganlar elektronik posta adresini değişlemtirdiği muhtevain sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir