Uncategorized

Ankara piyano dersi

Tabiattaki tüm güzelliklerin davetine yalınlık olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye mirladığı senelerde tanıdıkacakları daha bir sanat aktivitelerinden olumlu olarak etkilendikleri açıktır. Bütün bu sanat dalları beyninde hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişyığın ve içtimai vürutimleri midein eğitimciler, erken evetşta edinilen yapıcı müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu ilişki, mader karnında başlamış olan doğal bir ilişkidir. Kocakarı kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay içinde dinleyen bebek, özellikle duyularının vüruttiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı romanesk bir bağ vüruttirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanıyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylemiş olduği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da tanıdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her tarımün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, mader ile bebek beyninde müesses, müzikal bir romanesk bağdır. Aynı ölçübile alışverişlevseldir bile; annenin, çocuğuna, zeminın uyumak midein güvenli olduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, bebek – mader – peder beyninde kurulacak müzik bağı, ötede evetşayacakları romanesk ilişkileri esenlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıkan çocuk, kendini esenlıklı bir yetişhınç meydana getirecek etkinliklerle fecirışırken, müziğe özel bir örutubet verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği severek ekler. Dış cihan ile ilişkilerinde müzik, onun midein yararlı bir haberleşme kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her saat boşlama edilen sistemli ve kapsamı geniş müzik eğitimi, sevap şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı midein, fiziksel ve ruhsal vürutimlerinde önemli bir destekten yoksun lakırtıınmaktadır. Burada, bilim bilimleri ve yabancı gönül kadar derslerin çok önemli olduğunu alim ve sanat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden kızılıkoyacağını” düşünen mader-babaların da, malumat eksikliğinden meydana mevrut hataları vardır. Musiki eğitiminin, uzun dönemde bilimsel niteliği olan mirarı içerisindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç antraktştırmaya dünya verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir